Yoğun bakımdan çıkamadı

Bacağını teknenin pervanesine kaptıran İstanbulspor'lu Rıdvan Beder yaklaşık bir aydır yoğun tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Yaklaşık bir aydır İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi gören Beder, sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Beder’in iyişleşmesi ümidiyle bekleyen yakınları ve arkadaşları acı haberi alınca hastaneye akın etti.

Hastane bahçesinde bekleyen Beder’in anne ve babasının oldukça üzgün olduğu görülürken arkadaşlarının gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Hastane bahçesinde basın mensuplarının soruların cevaplayan Beder’in abisi Samet Beder ve dayısı Fırat Ahu, Rıdvan’ın hep iyileşeceğini düşünerek beklediklerini ancak ölüm haberiyle yıkıldıklarını ifade etti. Dayı Fırat Ahu, “Doktorlar saat 07.30’da Rıdvan’ın hayatını kaybettiğini söyledi. Hastaneye yattığından beri hep yoğun bakımdaydı, hiç iyileşme olmadı. Biz hep iyileşeceğini düşündük. 25 gün sonra kötü haberi aldık.” diye konuştu. Doktorların ellerinden geleni yaptığını dile getiren Fırat Ahu, olaya neden olan tarafa karşı hukuki mücadelelerinin devam ettiğini kaydetti. Ahu, “Bir kaza ama, ihmal var. Hukuk gerekeni yapacaktır. ” dedi.

Abi Samet Beder gazetecilerin, “İyileşeceğini düşünerek bir protez bacak yaptırmış mıydınız?” sorusu üzerine, “Protez bacağı hiç düşünmedik. Biz önce yaşatmayı düşündük. Bu yüzden protezi düşünmedik.” yanıtını verdi.

Büyükçekmece’de oturan lise öğrencisi İstanbulspor’lu genç futbolcu Rıdvan Beder(16), 27 Haziran Salı günü öğleden sonra arkadaşlarıyla birlikte tekne gezintisine çıktı. Sahilden tekneyle 150 metre kadar açılan Beder ve arkadaşları sürat teknesini durdurarak yüzmek için denize girdi. Bir süre denizde yüzen Beder, dinlenmek için teknenin arka kısmında bulunan merdivenlere yaslandı. Bu sırada Beder’in arkada olduğunu farkedemeyen arkadaşı denizdeki diğer arkadaşlarını toplamak için tekneyi çalıştırdı. Bu sırada teknenin pervanesi denizde dinlenmekte olan Beder’in sağ ayağını kendine çekerek kopardı. Ambulansla önce Büyükçekmece Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç futbolcu, durumu ağır olduğu için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkedildi.