YÖK artik YAK oldu

ÇORUM - Memur-Sen Alaca Ilçe Baskani Kadir Simsek, Yüksek Ögretim Kurulu'nun (YÖK) artik "Yüksek Adaletsizlik Kurumu" haline geldigini söyleyerek, kurumun ögrencileri ve ögretim üyelerini "YAK"an bir hal aldigini belirtti.

Gelecek nesilin önüne büyük engeller konuldugunu savunan Simsek, “Bir ülkenin gençligi her geçen gün içkiye, kumara, uyusturucuya ve intiharlara sürükleniyorsa, hapishaneler her geçen gün doluyorsa, üniversiteler bilim adami yetistirmek yerine film adami yetistirmeye devam ediyor ve bütün bilimsel çalismalari bir yana birakarak, inancimizin sembolü olan basörtüsü avina çikiyorsa, üniversite sinavlarinda gençler arasinda ayrimcilik ve bölücülük yaparak, çözülen sorulara farkli katsayilar uygulayarak, çagimizin en büyük zulümlerinden birini yapiyorsa, orada elbette problem bitmez ve bilimsel gelismeden de bahsedilemez” diye konustu.

Tüm bu olumsuzluklar karsisinda dünyanin ilk 500 üniversitesi arasina bir tane bile Türk üniversitesinin giremeyecegini ifade eden Kadir Simsek, açiklamasini söyle sürdürdü: “Siz bugün kendi insanlarinizi su veya bu sekilde ayrimciliga tabi tutarak bölerseniz, insanlarinizin bir kismina sagladiginiz hak ve özgürlükleri digerlerine vermezseniz, insanlarin moral degerlerini çökertirsiniz ve bu insanlarin vatanina ve milletine faydali olma düsüncesini asindirirsiniz, huzursuz ve mutsuz edersiniz. Bu durumda huzursuz ve mutsuz olan bir insandan da verim alamazsiniz. Yillardir basina buyruk hareket edip, Anadolu gençlerinin önünü tikayan YÖK, artik, Yüksek Adaletsizlik Kurumu haline gelerek, ögrencileri ve ögretim üyelerini YAK’an bir hal aldi. Bu nedenle YÖK, derhal kaldirilmalidir.”