YÖK Teziç’in başkanlığında son kez toplandı

YÖK Genel Kurulu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in başkanlığında toplandı.

Görev süresi yarın sona erecek olan Teziç, son kez başkanlık edeceği Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Beyaz Ev’de gerçektirilen Genel Kurul toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, sözlerine “Arkadaşlar,bugün başkanlığımın son toplantısını yapıyorum” diye başladı.

Dün basına yeterince açıklama yaptığını belirten Teziç, bu açıklamanın hayli geniş kapsamlı olduğunu ve bunlara eklenecek başka bir husus olmadığını söyledi.

Gazetecilerden bir soru almayı gerekli görmediğini ifade eden Teziç, toplantı bitiminde de bir açıklama yapmasının gerekli olmadığını, toplantıda gündemde olan konuların kendi rutin konuları olduğunu belirtti.

Teziç, “Size de bugüne kadar gösterdiğiniz sıcak ilgiden dolayı… Haberciliğinizi haklı olarak kullandınız, haber olan herşey sizin tasarrufunuzda bulunuyor. Bu bakımdan bundan sonraki çalışmalarınızda size de başarılar diliyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diye konuştu.

Teziç’in görev süresi yarın sona eriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç’in görev süresi yarın sona erecek.

Prof. Dr. Teziç, cumhurbaşkanı kontenjanından YÖK üyeliğine seçildiği için yerine üyeliğe getirilecek kişi de doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.

YÖK Başkanlığı’nı 4 yıldır yürüten Prof. Dr. Teziç, Galatasaray Üniversitesi’nin rektörü iken bu göreve 2003 yılında atanmıştı.