Yolcu otobüsünde ilaçlı kahve ile soygun

İstanbul-Şanlıurfa seferini yapan bir otobüste, yolcuları kahve ve uyuşturucu hapla uyutarak hırsızlık yapan şahıs yakalandı.

İstanbul-Şanlıurfa seferini yapan şehirlerarası bir otobüs, Ankara Otogarı’nda mola verdi. Otobüse Ankara’dan binen Ali Gül isimli şahıs, aracın Aksaray’da yemek molası verdiği sırada yanına binen Faysal A. isimli şahsın ikram ettiği kahveyi içtikten sonra derin bir uykuya daldı. Gözlerini Şanlıurfa Otogarı’nda muavinin kendisini uyarmasıyla açan Ali Gül, cebindeki 2 bin 500 YTL’nin çalındığını fark edince, yanındaki Faysal A. hakkındaki şikayetini otogar polisine bildirdi.

Yapılan incelemede uyuşturucu hapla uyutulduğu anlaşılan Gül’ün verdiği eşkal doğrultusunda soruşturma başlatan ekipler tüm aramalara karşın zanlıya ulaşamadı.

Ancak 2 hafta sonra Şanlıurfa’ya gelmek için İstanbul’dan aynı firmanın otobüsüne binen Ali Gül, Bolu yakınlarında otobüse binen yolcunun parasını gasp eden kişi olduğunu fark etti.

Durumu cep telefonuyla Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bildiren Gül, yolculuğun sonuna kadar zanlıyı takip etti.

Şanlıurfa Otobüs Terminali’nde düzenlenen operasyonla yakalanan, ”hırsızlık ve gasp” suçlarından daha önce çok sayıda sabıkası bulunduğu belirtilen Faysal A.’nın üzerinde yapılan aramada ”135 adet Upjohn-90 ve 9 adet Avmigran” isimli uyuşturucu ilacın yanı sıra 4 adet hazır kahve ele geçirildi.