Yolcu taşıtlarındaki rekabet vatandaşa yarıyor

Kırıkkale Belediyesi tarafından özelleştirilen halk otobüslerine televizyon ve DVD takılması üzerine, Yuva Selimözer Mahallesi hattında çalışan minibüsler de televizyon ve VCD yayını başlattı.

Geçtiğimiz aylarda minibüsçülerle otobüsçüler arasında tatsız olayların yaşandığını ve bu olaylardan ders çıkarılması gerektiğini belirten Biçer, “Kavga ve dövüş ile bir yere varamayız. Bizim kimsenin ekmeğinde gözümüz yok. Amaç en iyi hizmet ise biz de bundan sonra durağımız adına aldığımız kararları harfiyen uygulayacağız” şeklinde konuştu.
Yuva Mahallesi sakinlerinin büyük çoğunluğunun birbirini tanıyan kişiler olduğunu ve minibüs şoförlerinin de aynı şekilde insanlarından oluştuğunu dile getiren Biçer, “Mahallemize hizmette sınır tanımıyoruz. Hemen hemen hepsi bizim akrabamız, hısımımız ve dostumuz. Mahalle sakinlerini yeri geldiği zaman ücretsiz taşıma bile yapıyoruz Çünkü biz bu memleketin insanlarıyız. Kazandığımızı yine buraya harcıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yuva durağı minibüsçüleri olarak yeniliklere her zaman açık olduklarını dile getiren Biçer, aralarında karar aldıklarını, araç temizliğine ve müşteriye karşı davranışlarına özen göstermeyenlere ceza uygulaması başlattıklarını dile getirdi. Ayrıca bütün minibüslerin ısıtma sistemlerinin yenilenmesini hedeflediklerini söyleyen Biçer, araçlarda yüksek sesle müzik dinlemeyi ortadan kaldırdıklarını açıkladı.
Öte yandan halk otobüsleri yolculara kredi kartı uygulaması getirdi. İsteyen vatandaşlar biletlerini kredi kartıyla alabilecekler. Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için çeşitli yenilikler yaptıklarını söyleyen Halk Otobüsü İşletmecisi Oktay Kırlangıç, kredi kartı uygulaması başlattıklarını, bundan sonra vatandaşın yararına ne gerekiyorsa onu yapacaklarını söyledi. Minibüslerle, otobüsler arasındaki rekabetin kendilerine yaradığını dile getiren yolcu Mustafa Taşan, rekabet sayesinde daha rahat yolculuk yapma imkanı bulduklarını ifade etti.