Yolcu taşıyan araç takla attı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Osmanlı köyünde meydana gelen trafik kazasında 34 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere sevk edilirken, ambulanslara 3'er, 5'er kişi kondu.

Abdi köyünden ilçe merkezine yolcu taşıyan Veli Ünsal’ın kullandığı 67 LY 804 plakalı minibüs, Osmanlı köyü çıkışındaki Kaptaş yolunda freni patlayınca takla attı. Şarampole yuvarlanan minibüs, çam ağaçlarını da devirerek 15 metre sürüklendi.

Kaza sonrasında yaralanan yolcular, çevredeki vatandaşların da yardımlarıyla çıkartılarak ambulanslarla Alaplı Devlet Hastanesi’nde kaldırıldı. Hastaneye akın eden yaralı yakınları da sinir krizleri geçirdi. Durumu ağır olan yaralılar, Ereğli Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken ambulanslara 3’er, 5’er kişi olarak konuldu. Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve kazanın şokunu üzerinden atamayan bir yaralı olay anını şöyle anlattı: “Alaplı ilçe merkezine geliyorduk. Osmanlı köyü çıkışında freni boşalan aracımız 4 takla attı ve sürüklenmeye başladık. Sonra gözümüzü hastanede açtık.”

Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve durumu ağır olan bazı yaralılar, Zonguldak Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Alaplı’daki hastanede durumları iyi olan ve ayakta tedavi edilen yaralıların bir kısmının tabucu edildiği öğrenildi. Hastanelere akın eden yaralı yakınları da büyük panik yaşadı ve hastane görevlileriyle tartıştı. Öte yandan, araç sürücüsü Veli Ünsal’ın 24 kişilik araca 10 fazla yolcu aldığı da kaydedildi.

Kazada yaralanan 34 yaralıdan 32’sinin ismi şöyle; Müzeyyen Efe, Ali çakmak, Mehmet Ünsal, Emre Topal, Yaşar Topal, Yaşar Demircan, Kemal Dertli, Ayvaz Uysal, Şaban Ünsal, Mustafa Kemal Dertli, Sabahattin Karaca, Ayhan Doğal, Mehmet Topal, Veysel Atasoy, Nuri Öztürk, Umut Türk, Mehmet Özçiçek, Savaş Yüksel, Zeki Dertli, Durmuş Uysal, Cafer Ünsal, Şaban Çam, Veli Ünsal, Semih Yıldırım, Aydın Batmaz, Ali Çetinkaya, İsmail Yağız, Muharrem Yıldırım, Ahmet Ünsal, Engin Karaca, Kenan Karaca.

Jandarma kazayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.