Yollar tek yön oldu sürücüler çaresiz

Alanya Belediyesi'nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa hazırladığı tek yönlü yol uygulaması İlçe Trafik Komisyonu tarafından kabul edilerek uygulamaya konuldu.

Tek yönlü olarak işleyen caddeler, Kızılarpınarı Caddesi’nin çevreyolu girişi itfaiye önünden başlayarak Mehmet Akif Ersoy Caddesi birleşim kavşağına kadar devam ediyor. Hacıhamdioğlu Caddesi’nin, Atatürk Caddesi Kale Market Kavşağı’ndan itibaren Yunus Emre Caddesi’ne doğru olan istikamet de tek yönlü oldu. Bununla birlikte bir çok ara yollarda tek yön oldu.
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, belirlemiş oldukları tek yönlü yolların trafiği rahatlatacağına inanıyor. Sürücülerin ilk günlerde zorluk yaşayabileceğini kaydeden Sipahioğlu, önümüzdeki günlerde trafiğin daha düzenli seyredeceğini belirtti.

Öte yandan sürücüler ise tek yön uygulamasına tepki gösteriyor. 8 yıldır Alanya’da taksi şoförlüğü yapan Adil Şahan, trafiğin eski halinin daha iyi olduğuna inanıyor. Birçok yolun bitiminde tek yön işaretinin bulunduğundan yakınan Şahan, “Alanya turistik bir kent. Buraya gelen müşterilerimizi gideceği yere en kısa yoldan götürmek istiyoruz. Ancak yollar tek yön olunca biz de şaşırdık. Bu durumda yanlış yollara giriyoruz. Müşterilerimiz ise bu durumda bizi yanlış anlıyorlar. Taksimetre fazla yazsın diyerek yolu uzattığımızı zannediyorlar.” dedi.