Yönetimden Kewell’e: Gideceksen şimdi git

Aşırı zorlamadan adalesini yırtan ve 2 ay yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklanan Harry Kewell, yabancı kontenjanını boşaltmak için gönderileceğinin gazetelerden öğrenince çılgına döndü. Yönetim resti çekti.

Habertürk’ten Erhan Telli’nin haberine göre; Geçen hafta Florya’da yapılan antrenmanda fazla zorlamadan dolayı adalesini yırtan ve 2 ay yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklanan Kewell, yabancı kontenjanını boşaltmak için gönderileceğinin gazetelerde yazıldığını duyunca, tepkisini sert bir şekilde dile getirdi. Florya’daki görüşmede idarecilere “Bunlar ne demek oluyor?” diye soran Kewell şok bir cevap aldı: “Eğer sezon sonunda ayrılmayı düşünüyorsan şimdi de yollarımızı ayırabiliriz…”

İşte bu duydukları Avustralyalı futbolcunun tepesini attırdı. “Daha iki hafta önce sözleşme uzatabilmek için

menajerimi çağırıyordunuz. Şimdi ne oldu? Sakatlanınca karşılığı bumu oluyor?” diye sordu. Sakatlığının uzun süreceğinin hatırlatılması ve yeni bir transfer yapmak zorunda kalacaklarının bildirilmesi üzerine daha da sinirlenen yıldız oyuncu, “Benim sezon sonuna kadar sözleşmemvar ve buradayım. Eğer ille de göndermek istiyorsanız, sözleşmemdeki tazminat şartları belli” diyerek restini çekti ve pazarlık şansı bırakmadı.

İşte o diyalog

KEWELL: Gazetelerde bu yazılanlar ne demek oluyor?

YÖNETİM: Eğer sezon sonu gideceksen, şimdi git…

KEWELL: Düne kadar beni istiyordunuz ama…

YÖNETİM: İki ay yoksun. Senin yerine transfer yapmamız gerek.

KEWELL: Sakatlanınca şimdi böyle mi oldu?

YÖNETİM: Ama sakatlığın uzun sürecek…

KEWELL: O zaman verin tazminatımı gideyim!

RİJKAARD DA KEWELL DEDİ

Galatasaray’ın hocası, “İki ay yararlanamayacağım Harry’nin sözleşmesinin dondurulması doğru olur” ifadesini kullandı. Yönetim de Avustralyalı starın menajeriyle masaya oturma kararı aldı

İngiltere Premier Lig takımlarından Tottenham Hotspur’da forma giyen Meksikalı Giovanni Dos Santos’la prensip anlaşmasına varan ancak kontenjan yokluğu nedeniyle transferi bitiremeyen Galatasaray’ın imdadına Teknik Direktör Frank Rijkaard yetişti. Hollandalı hoca “Kim gitsin?” diye karar vermekte zorlanan yönetime, “Kewell” önerisinde bulundu.

KEWELL’LA PAZARLIK BAŞLADI

Rijkaard yönetime, “Harry’den 2 ay daha yararlanamayacağım. Bu durumda sözleşmesinin dondurulması doğru olur” çağrısını yaptı. Baros, Nonda ve Kewell arasında tercih yapmakta zorlanan yöneticiler, Rijkaard’ın önerisi sonrasında Avustralyalı yıldızın menajeriyle masaya oturma kararı aldı. İngiliz Times gazetesi de Dos Santos transferinin bitme aşamasında olduğunu yazdı.

BAŞKAN DA “KEWELL”İ İŞARET ETTİ

Bu arada Başkan Adnan Polat da, “Kewell’ın Avustralya’da operasyon geçirmesi söz konusu. Ameliyat olursa nisana kadar oynamayacak. Yani ancak 4-5 maç oynayabilir” diyerek kontenjanın boşaltılması için Kewell’ın sözleşmesinin dondurulabileceğini ima etti. Polat, Nonda’ya da destek verip, “Şu anda Avrupa maçlarındaki tek santrforumuz Nonda” dedi. •