Yörükler Akaydın’a Atatürk’ün soyağacı kütüğünü hediye etti

Dünya Yörük Türkmen Birliği Federasyonu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a Atatürk'ün soy ağacı kütüğünün bir örneğini hediye etti.

Dünya Yörük Türkmen Birliği Federasyonu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a Atatürk’ün soy ağacı kütüğünün bir örneğini hediye etti.

    Dünya Yörük Türkmen Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Kuş, Yörük Beyi Arif Bulut ve beraberindeki heyet ile birlikte Akaydın’ı ziyaret etti. Heyet Başkanı Kuş, Akaydın’a Yörük beylerine takılan geleneksel poşu ve Atatürk’ün soy ağacı kütüğünün çerçeveli bir örneğini hediye etti. Yörük kültürüne olan desteğinden dolayı Akaydın’a teşekkür eden Kuş, “Gelenek ve göreneklerin yaşatılması ve ileri kuşaklara aktarılmasında en önemli faktör, kültürümüze sahip çıkmaktır. Başkanımız bu konuda bizlere olan desteğini her fırsatta göstermektedir.” dedi.

    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da “Atalarımızın Orta Asya’dan Türkiye’ye taşıdığı bu kültürü hala yaşatıyor olmamız gerçekten sevindirici.” şeklinde konuştu. Yörüklerin Anadolu’nun ruhunu oluşturduğunu belirten Akaydın, kültürel değerlere sahip çıkmak adına her türlü desteği vermeye devam edeceğini söyledi.