Yozgat’ta AK Parti aday adayları için temayül yoklaması başladı

Yozgat'ta 30 Mart 2013 tarhinde yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için AK Parti'den aday adayı olan kişilere yönelik temayül yoklaması başladı.

Yozgat’ta 30 Mart 2013 tarhinde yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan kişilere yönelik temayül yoklaması başladı.
Yimpaş AVM Konferans Salonunda başlayan temayyül yoklaması için 14 sandık kurulurken, bin 250 kişinin oy kullanması bekleniyor.
Temayül yoklaması için AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Kadın Kolları MKYK Üyesi Ayşe Bağcecik, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Ali Eski’nin yer aldığı komisyon oluşturuldu.
AK Parti MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi, yaptığı konuşmada tüm belediyelerde aday belirleme çalışmalarının sürdüğünü belirterek, temayül yoklamalarının bu hafta sonu tüm illerde tamamlanacağını söyledi.
Temayül yoklamasının sonucunun kesin sonuç olmadığını kaydeden Tanrıverdi, “Temayül aday belirlemede bir faktördür. O açıdan temayül yoklaması sonucunda çıkan arkadaşlarımız değerlendirilecek diğer faktörlerle birlikte değerlendirildikten sonra aday isim ortaya çıkmış olacaktır.
30 Mart yerel seçimleri sadece belediye başkanlarının meclis üyelerinin il genel meclis üyelerinin seçildiği bir seçim değildir. 30 Mart yerel seçimleri aynı zamanda Türkiye’nin geleceğinin belirlenmesinin yapılcağı bir seçimdir. O yüzden biz bu seçimi çok önemsiyoruz.”edi.
Konuşmaların ardından aday adayları için oy kullanma işlemi başladı.