Yozgat’tan 6 sporcu Badminton Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılacak

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren 6 badminton oyuncusu, 29 Kasım - 2 Aralık tarihinde Ankara'da yapılacak Minikler Türkiye Şampiyonası'na katılacak.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren 6 badminton oyuncusu, 29 Kasım – 2 Aralık tarihinde Ankara’da yapılacak Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılacak.

        Gençlik Merkezi Kapalı Spor Salonu’nda, 150 sporcu ile çalışmalarını sürdüren badminton oyuncuları, son hazırlıklarını tamamlayarak, takım antrenörü Sefa Şahin eşliğinde Ankara’ya gitti.

        Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oguzhan Güneşer, yaptığı açıklamada, sporcuların şampiyonaya iyi bir şekilde hazırlandığını söyledi. Güneşer, “Takımımızdan, şampiyonada madalyalar bekliyoruz. Çünkü çok iyi hazırlandılar. Zaman zaman antrenmanlarını izleme imkanı bulduk. Oldukça istekli olduklarını gözlemledim. Bizim amacımız, ilimizde yetişen bu sporcularımızın milli takımımızda da oynamalarını sağlamaktır. Bu kapsamda, sporun bütün branşlarında başarılı sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. İnşallah Ankara’da yapılacak şampiyonada iyi bir sonuç elde ederek Yozgat’ımıza dönerler. Bu vesile ile kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.