Yozgat Valiliği internet sitesi yenilendi

Yozgat Valiliği'nin www.

Yozgat Valiliği’nin www.yozgat.gov.tr adlı internet sitesi yenilenerek hizmete girdi. Sade ve estetik görünümü ile bilgiye hızlı erişimde kolaylık sunan yeni sitede, Yozgat ve Yozgat Valiliği etkinliklerinin görsel temaları ön plana çıkıyor.

Kurumsal rengi, hareketli görselleri ile göze hitap eden sitede, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgatlılar için söylediği ve ‘Yiğidin harman olduğu diyar’ sözü de site kullanıcılarını karşılıyor. Yozgat’ın Çamlık Milli Parkı, tarihi saat kulesi, Cehirlik Lalesi, çiğdemi gibi farklı tarihi zenginlikleri de siteyi ilk defa açanlara özet Yozgat görselleri sunuyor.

Basında çıkan haberlerin yer aldığı sitede, faydalı linkler bölümünde Türkiye ve Yozgat’tan kurumsal linkler ile ilde yayın yapan yerel gazete internet sitesi linkleri de bulunuyor. Yozgat Valiliği’nin yaptığı projelerin de yer alacağı sitede, Twitter ve facebook gibi sosyal medya yönlendirme linkleri de hizmet verecek. Yozgat tanıtım filminin yer aldığı sitede, Yozgat ile ilgili ‘Fotoğraflarla Yozgat’ bölümü yer alırken, Yozgat’ın deniz, kum ve güneş üçgenine alternatif sunan coğrafi ve iklim özellikleri ile tarihi ve doğal zenginliklerinin yer alacağı alanı oluşturuyor. Bu bölümde, ayrıca Yozgat’ın tarihi dokusunu, gelişen ve büyüyen yönünü ön plana çıkaracak fotoğraflar da yer alacak.

SİTE KULLANIM SIKLIĞI ARTACAK

Yozgatlı vatandaşlar, Türkiye genelindeki hemşehrileri ve yurt dışındaki gurbetçilerin sıklıkla ziyaret etmesi için hemşehri dernekleri, gurbetçi federasyonları ile iletişime geçilecek. Haberler ve etkinliklerde yorum yapma imkânı sağlayan yeni sitede yapılan talep, istek, şikayet ve beklentiler ilgili kurumlara iletilecek.