Yozgat’ta trafik kazası: 1 ölü 3 yaralı

Yozgat-Boğazlıyan yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre akşam saat 19:30’da Akdağmadeni ilçesinden Yozgat istikametine giden Kerem Cankurtaran’ın kullandığı 38 FD 434 plakalı kamyonet, Osmanpaşa beldesi 27 kilometrede 21 DY 296 plakalı park halinde terk edilmiş kamyona arkadan çarptı. Meydana gelen kazada kamyonette bulunan Nursen Cankurtaran hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Aynı aileden Satı, Kerem ve 10 yaşındaki Mehmet Cankurtaran yaralandı. Yozgat Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Kerem ve Mehmet Cankurtaran’ın durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan kamyonda yapılan aramada bir otobüse ait plaka buldu. Aracının çalındığı iddiasıyla polise müracaat eden ve kamyonetin sürücüsü olduğu öğrenilen Canik Yeşil, polis tarafından sorguya alındı. Canik Yeşil’in polise verdiği ifadesinde, Bursa’dan kamyonuna yüklediği tekstil ve aynaları Erzurum’a götürmek için yola çıktığını ve hiç tanımadığı bir yolcu aldığını söylediği öğrenildi. Canik Yeşil, ayrıca Yozgat’a geldiğinde dinlenmek için bir otelde kaldığı esnada kamyonunun çalındığını ve bunun üzerine polise ihbarda bulunduğunu ifade ettiği kaydedildi. Canik Yeşil’in ifadelerinden şüphelenen polis, olayı aydınlatmak için Bursa’dan kamyona binen kişiyi arıyor.

Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, Jandarma ekipleri ile ortak yürütülen soruşturmada, kamyonda bazı malların eksik olduğu tespit edildi. Polis, yaklaşık değeri 500 bin YTL olan ayna ve tekstil taşıyan kamyondaki eksik olan malların satılmış olabileceği üzerinde duruyor.