Yücel İldiz: Beklentilerin çok yüksek olduğunun farkındayız

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, gerek saha içinde gerekse saha dışında yeni bir yapılanma içerisinde olduklarını belirterek, "Beklentilerin çok yüksek olduğunun farkındayız.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, gerek saha içinde gerekse saha dışında yeni bir yapılanma içerisinde olduklarını belirterek, “Beklentilerin çok yüksek olduğunun farkındayız. Geçen hafta beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bu hafta daha arzulu ve istekliydik ve farklı kazandık.” dedi.

İldiz, 4-1 kazandıkları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. İldiz, sezonun sahalarındaki ilk maçında seyircisiz oynamalarının kendileri için dezavantaj olduğunu ancak sıcak havaya rağmen takımı desteklemeye gelen genç kız, kadın ve çocuk taraftarlara teşekkür etti.

İldiz, eksikleri kazanırken görmenin çok daha güzel olduğunu hatırlatarak, “Saha içi ve dışında tabi ki eksikliklerimiz var. Bunları tamamlayıp lige devam edeceğiz. Bu sezon ligde çok iddialı ekipler var. Takımımıza yakışır iki ya da üç oyuncu daha alacağız. Bunları da tamamladıktan sonra hem saha içinde hem saha dışında futbol adına mücadeleyle sezon sonuna kadar bu savaşın içinde olacağız. Sezon sonuna kadar camiamızın ve Adanamızın desteğiyle bu kulübü hedefine ulaştıracağız.” diye konuştu.

KAYA: DEVRENİN BİTMESİNİ İPLE ÇEKTİK

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Suat Kaya, iki takımın da dengeli başladığı ilk on dakikadan sonra geceye daha hazır olan Adana Demirspor’un komik sayılabilecek iki pozisyonda gol attığını söyledi.

Kaya, oyunculardan bu gollere tepki gelmediğini bu sebeple devrenin bitmesini iple çektiklerini bildirdi. Kaya, “Tabiki ondan sonraki dakikalarda kenarda yapılacak şey riski arttırmak. Bunu beli aralıklarla denedik ve golu bulduk. Bir takımın en gerisinden en ilerisine kötü olması oyuncuların en iyi zamanlarını göstereceğine işarettir. 11 tane yeni futbolcuyla lige başladık onlarda kendilerini ispat etmiş kaliteli futbolcular, bize yakışmadı. Oyunun hiç bir bölümünde galibiyeti hak etmedik. Galip geldikleri için rakibimizi tebrik ediyorum. Kim olursa olsun rakibi oynatırsan durmadan santra yaparsın.” diye konuştu.