Yüksek gerilim hatti sebebiyle hastaneye yeni yol yapilacak

SAKARYA - Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi'nin yolu üzerinden geçen üç adet yüksek gerilim hatlarinin elektirik çarpma tehlikesi oldugunun bildirilmesi üzerine yeni yol yapilacak.

Özellikle yagisli havalarda semsiye ile bu yoldan geçenlerin ciddi sekilde elektrik çarpmasina maruz kalabilecegini dile getiren Çerezci, “Bir bilim adami olarak o yoldan asla geçmek istemem. Burasi evde parmaginizi prize sokmak kadar tehlikeli. Ayrica kalp pili tasiyan bir hasta bu yoldan geçtigi taktirde ölümle burun buruna kalabilir. Yükü metal olan yüksek araçlarin da bu yoldan geçmesini tavsiye etmem.” seklinde endiselerini dile getirmisti.

Adapazari Büyüksehir Belediyesi’nin hastaneye yeni bir yol yapacagi ögrenildi. Büyüksehir Belediyesi Teknik Isler biriminden edinilen bilgiye göre kalici konutlara ulasimi saglayan yoldan hastaneye dogrudan yol yapilacagi bildirildi. Su anki yoldan kalici konutlarin dolasilarak hastaneye ulasildigini belirten yetkililer, yeni yolun yerlesim birimlerinden geçmeden dogrudan hasteneye ulasilabilecegini ve yolun dahada kisalacagini vurguladilar. 7 -8 kilometre uzunlugunda olan yolun yapimina kisa bir süre sonra baslanacagini anlatan yetkililer, böylece insanlarin yüksek gerilim hatlarindan korkmadan hastaneye gidebileceklerini sözlerine ekledi.