Yüksekova’da gergin bekleyis sürüyor

HAKKARI - Dün olaylarin yasandigi Hakkari'nin Yüksekova Ilçesi'nde olaysiz geçen gecenin ardindan sabah saatlerinde okullarina giden ögrenciler, okullari kapali oldugu için evlerine geri dönüyor.

Ilçede ekmek firinlari haricinde bütün isyerlerinin kapali oldugu gözlenirken, vatandaslarin çok sayida ekmek almalari dikkat çekiyor. Hükümet Konagi ve Ilçe Emniyet Müdürlügü önündeki güvenlik önlemleri devam ediyor. Zirhli araç ve panzerler bekliyor. Ilçede su an gergin bir bekleyis hakim.

Öte yandan, dün yasanan olaylarda ölenlerin gece saatlerinde ilçe merkezine getirilen cenazeleri, Özel Yüksekova Hastansi morguna kaldirildi. Cenazeler bugün saat 09:30’da Dehap Il ve Ilçe yönetimi tarafindan hastane morgundan alinarak, cenaze namazi kilinmadan Akalan Mezarligin’da topraga verilecek.

Cenazelerin topraga verilmesinin ardindan DEHAP Il Baskani Sabahattin Suvaci, parti binasi önünde bir basin bildirisi okuyacak. Basin bildirisinden sonra Cengiz Topel Caddesi’nde bir protesto yürüyüsü yapilmasi bekleniyor.