Yumurta sattı patron oldu

Yumurta satarak ticaret hayatına atılan Cemal Pekdemir, Denizli Kınıklı'da ilk ve tek çok katlı marketiyle çalışmalarına devam ediyor.

Pekdemir ailesi tarafından hayata geçirilen Pekdemir Alışveriş Merkezi’nin açılışına Denizli Milletvekili Salih Erdoğan, Vali Gazi Şimşek ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Törende konuşan Pekdemir Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Adnan Pekdemir, Kınıklı’da açtıkları alışveriş merkezinin aktivite, gösteri ve kampanyaların alışveriş deneyimine yeni bir boyut kattığını söyledi.

Bütün katlarda farklı bir konsept sunan mağazanın her yaştan her kesime hitap ettiğini dile getiren Pekdemir, zemin katta Pekdemir Hipermarket’in, birinci katta Boyner Mağazası’nın, ikinci katta ailelere hitap eden ünlü marka reyonlarının bulunduğunu, üçüncü katta ise restoran, kafeterya ve sinemalar olduğunu açıkladı.

Kınıklı Pekdemir’in, getirdiği alışveriş ve eğlence kültürüyle insanları birbirine bağladığını ve ‘şehrin yeni kalbi’ olmaya hazırlandığını dile getiren Adnan Pekdemir, “Kınıklı Pekdemir Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Denizli’ye ilk kez gelen 15’e yakın yeni markayı da bünyesinde bulunduruyor. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen mağaza karmasıyla alışveriş merkezimiz Denizli’nin önemli alışveriş mekanlarından birisi olacağı inancındayız. Toplam 22 markayı bünyesinde barındıran alışveriş merkezimizde, mağaza karmasında da tüm aile bireylerine farklı tarzlarda hitap edecek bir çeşitlilik olduğu inancındayız” diye konuştu.

Vali Şimşek, açılışta yaptığı konuşmada açılan alışveriş merkezleriyle Denizli’nin sürekli büyüme kaydettiğini, bu büyümenin Denizli ekonomisine de katkısı olduğunu dile getirdi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından Vali Gazi Şimşek ve davetliler Kınıklı Pekdemir Alış Merkezi’ni kurdelesini keserek içini gezdi.

YUMURTA SATIŞIYLA BAŞLADIĞI TİCARETTE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ ZİNCİRİ KURDU

Denizli’nin tanınmış işadamlarından Pekdemir Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Pekdemir, yumurtacılıkla başladığı ticaret hayatına, market zincirinin yönetim kurulu başkanlığıyla devam ediyor.

Denizli Pekdemir Alışveriş merkezleri zincirini kuran Cemal Pekdemir, ticarete Acıpayam’ın Alaaddin kasabasında babasının yanında 1978 yılından itibaren yumurta ve tavuk satışıyla başlamış. Denizli Vilayet Konağı’nın karşısında, sadece duvarları örülü bir yer kiralayarak açılan küçük dükkânda yumurta, tavuk, tereyağı, fasulye gibi ürünler satan Pekdemir ailesi, talep üzerine küçük dükkânı bir müddet sonra markete çevirdi. 1980 yılında Bayramyeri’nde 16 metrekarelik bir dükkân, 1986 yılında Egemen İş Merkezi’ne 60 metrekarelik bir mağaza açan Pekdemir, 1983 yılında Denizli’ye ilk yazarkasayı, 1986’da da ilk alışveriş arabalarını getirmiş.

Amaçlarının, Denizli halkına her zaman kaliteli ve uygun fiyatla hizmet etmek olduğunu söyleyen Pekdemir Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Pekdemir, “Pekdemirler yavaş yavaş büyürken ilkeleri hiçbir zaman değişmedi. Ucuz fiyat ve kaliteli hizmeti ön planda tutmamız sayesinde Denizlililer bize her zaman ilgi gösterdi. Pekdemir Çiftliği, hizmetlerini hiçbir yerden veya hiçbir kuruluştan destek alarak değil, sadece Denizli halkının katkıları ve öz sermayesiyle yaptı. Şu anda 12 mağaza, üç petrol istasyonu ve Çarşı Mağazaları’nın franchisingi olarak Denizli’de faaliyet gösteriyoruz” dedi.