Yunan polisler Türk polisleri yendi

Türk Polisi ile Yunanistan polisleri yeşil sahada kozlarını paylaştı, kazanan Yunanlı polis şefleri oldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli İPA üyesi polislerin davetlisi olarak Bursa’ya gelen İPA Güney Yunanistan Teşkilatı üyeleri önce şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Hafta boyunca temaslarını sürdüren Yunanlı polisler, son olarak dün akşam yağmur altında Türk polisleriyle dostluk maçı oynadı. Merinos Stadı’nda yapılan maç öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Selanik Trafik Şube Müdürü Hristos Yanços, Türkiye’de bulunmaktan son derece mutlu olduklarını, Türk meslektaşlarını da mutlaka Yunanistan’a beklediklerini söyledi. İki ülkenin dostluğunu maçla pekiştirmek istediklerini anlatan Yanços, Bursa’ya hayran kaldıklarını söyledi.

IPA Bursa Şubesi Takım Kaptanı ve Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Yaşar Çatal ise, iki ülke arasındaki dostluğun sürdürülmesi dileğinde bulundu. Mehmet Ege, Alper Ayaz ve Ferhat Kabaçalı hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşma yağmur altında oynandı. Maç öncesi oldukça güzel bir havanın olması nedeniyle tribünlerde Polis Koleji öğrencileri yerini aldı. Türk polisleri, telsiz anonsuyla müsait olan polislerin maçı izlemesi için çağrıda bulunmayı ihmal etmedi. Tribünlerdeki az sayıdaki polis ve polis adayları takımlarını büyük bir coşkuyla destekledi.

Yunanistan polis şeflerinden oluşan takım maçı 3- 2 kazanmasını bildi. Maç sonrası Bursa Emniyet Müdürü Tahsin Demir, IPA Selanik Şubesi takımına karxılaşma anısına bir kupa verdi. Kupa töreninde her iki takım oyuncuları da büyük alkış aldı.