Yurda kaçak yollardan giren 84 kisi yakalandi

Maltepe'de bir ihbari degerlendiren polis ekipleri, yurda kaçak yollardan girerek Yunanistan'a gitmek üzere bir evde saklanan Pakistan uyruklu 84 göçmeni yakaladi.

Edinilen bilgiye göre, Aydinevler Mahallesi Yesilay Caddesi Sedef Sokak 5 numarada bulunan iki katli evin zemin katinda yabanci uyruklu kisilerin kaldiklari ihbarini degerlendiren polis ekipleri söz konusu eve baskin düzenledi. Eve gelen polis ekipleri, Dursun Gezici’ye ait oldugu ögrenilen 2 katli binanin zemin katinda 84 Pakistan uyruklu kaçak oldugunu tesbit etti. Pakistanli’larin birkaç günden beri saklandiklari tesbit edilen evdeki yasam kosullarinin uygunsuzlugu dikkat çekti.

Maltepe Belediyesi’nin gönderdigi otobüslere bindirilen kaçaklar, ifadeleri alinmak üzere Gülsuyu Polis Merkezi’ne götürüldü. Kaçaklarin daha sonra Istanbul Emniyet Müdürlügü Yabancilar Subesi’ne götürülecegi, yasal islemlerin tamamlanmasinin ardindan da sinirdisi edilecegi belirtildi. Kaçak Pakistanli’lar otobüslere bindirilirken içlerinden biri Ingilizce olarak, Moritanya’dan Türkiye’ye geldiklerini buradan da Yunanistan’a geçmeyi planladiklarini söyledi.

Öte yandan kaçaklarin saklanmak için kullandiklari evin sahibi Dursun Gezici, olayla ilgili olarak polis tarafindan aranirken, mahalle sakinleri, evde kalanlari hiç fark etmediklerini belirtti.