Yüreğir Belediyesi tarafından 10 bin kişiye aşure dağıtıldı

Yüreğir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla camilerde 10 bin kişiye aşure dağıttı.

Yüreğir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla camilerde 10 bin kişiye aşure dağıttı. Vatandaşlarla birlikte aşure yiyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçe halkının sevincini ve üzüntüsünü paylaşmaya devam ettiklerini söyledi.

Kiremithane Mahallesi Aydınlar Camiinde aşure dağıtım etkinliğine katılan Başkan Çelikcan vatandaşların Muharrem ayını kutladı. Birlik ve beraberliğin daha fazla pekişmesi gerektiğini belirten Mahmut Çelikcan, “Bizi bir arada tutan milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı ve kutlamalıyız. Bugün Hicri ayların birincisi olan mübarek Muharrem ayını (aşure ayını) hep birlikte kutluyoruz. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor.” dedi.

Bu ayda Hz. Peygamber Efendimiz (sav)’in aziz torunu Hz. Hüseyin’in de şehit edildiğini hatırlatan Çelikcan, “Peygamberlere bahşedilen nimetleri ve Hz Hüseyin’e yapılan zulümleri anma anlama ayıdır Muharrem. Bugün tutulan oruçlarda şükür, yapılan törenlerdeki hüzün bir kutlu yolun ibretlik duraklarındandır. Biz de bu vesile ile Kültür Evlerimizde siz vatandaşlarımızla bu mübarek ayı hep beraber kutlamanın ve anlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüm inananların Mübarek Muharrem ayı kutlu, Kerbela şehitlerinin ruhu şad olsun.” şeklinde konuştu.