Yurtiçi GeoPost Cargus’la Balkanlara açildi

Tanitim toplantisina katilan Yurtiçi Kargo temsilcisi Ebru Yarikkaya, Romanya’daki Türk sirketlerini ilgilendiren önemli bir hizmet baslattiklarini belirterek, “Cargus ortakligi ile Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Moldova, Rusya ve bütün Türki cumhuriyetlere ulasacagiz. Ilk kez bir Türk firmasi kargo sektöründe yurt disina açiliyor. Romanya’daki Türk firma potansiyelini biliyoruz. Firmalar Yurtiçi kargonun güvenilir hizmetinden yararlansinlar” dedi.

Iki firmanin ortakligi ile kurulan Gepost Cargus isimli yeni sirkete, GeoPost Yurtiçi Kargo yüzde 51, Cargus iseyüzde 49’luk hisse ile ortak oldu. Romanya’nin önemli kargo parsiyel tasimacilarindan biri olan Cargus, 1991’den bugüne kadar ülke çapinda 107 noktaya ulasan sube sayisiyla her geçen gün büyüyor.

Gepost Cargus sirketinin genel müdürlügünü 5 yildir Cargus firmasinda çalisan Augustin Plesea yürütecek. Sirket, Romanya’dan Türkiye ve bölge ülkelerine hava yolu, kara yolu, hava – kara yolu ile kargolari adreslerine teslim etmeyi taahhüt ediyor.