Yurtiçi ve yurtdışında kurban eti dağıtanlara sertifika verildi

Konya'nın Seydişehir İlçesinde faliyet gösteren Seydişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (SESİAD) ile Kimse Yok mu Derneği tarafından Kurban Bayramı'nda yurt içinde ve yurt dışında yapılan yardımlar düzenlenen bir programla ilçe halkıyla paylayşıldı.

Konya’nın Seydişehir İlçesinde faliyet gösteren Seydişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (SESİAD) ile Kimse Yok mu Derneği tarafından Kurban Bayramı’nda yurt içinde ve yurt dışında yapılan yardımlar düzenlenen bir programla ilçe halkıyla paylayşıldı. Programda kurban eti dağıtımına gidenlere sertifika verildi.

Özel Seyfettin Dokumacı İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Çat, İlçe Müftüsü Sıtkı Beydilli, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, SESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelmeli, Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, belediye başkan aday adayları ile çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı.

Yurt dışına ilk gidip okullar açan fedakâr öğretmenlerin hayat hikayelerinin anlatıldığı ‘Selam’ filminden kısa bir bölümün izlenmesiyle başlanan programın açılış konuşmasını yapan Kimse Yok Mu Derneği Şube Müdürü Hasan Aşçı, derneklerinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dünyada yaşanan son felaketler sonrasında hayırsever insanların yaptıkları yardımların daha da önem kazandığına dikkat çeken Hasan Aşçı, veren el ile alan el arasında köprü olmaya devam edeceklerine vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından yurt içinde ve yurt dışında kurban kesilmesi ve dağıtımı ile buralara gidenlerin yaptığı çalışmaların yer aldığı video gösterimi yapıldı. Daha sonra kurban dağıtımı organizasyonuna katılanlara plaket verildi. Plaket töreni esnasında ise duygusal anlar yaşandı. Yurt dışına kurban dağıtımına gidenlerden Dr. Orhan Cihanbey, yurt dışında Kurban Bayramı’nda et dağıtımı esnasında çok duygulu anlar yaşandığını, o beldelere mutlaka gidilip o duyguların yaşanması gerektiğini paylaştı.

Programda bir konuşma yapan Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel ise yurtiçi ve yurtdışında, yapılan hizmetleri takdirle karşıladığını belirtip şöyle konuştu: “Oralarda Türkçeyi öğretmek, oralara insanlığı, hayır işleri yapmak kolay değil. Bu hizmetleri yapan çok değerli gönül dostlarımıza selam ve hürmetlerimi sunuyorum. Vermek herkese nasip olmaz. Bu iş gönülden hem maddi hem manevi yapılan bir iş. Kendilerini ve eşlerini hizmetlerinden dolayı kutluyorum.” dedi.

Yurt içi ve dışına kurban dağıtımına gidenlere plaketleri İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Çat ve İlçe Müftüsü Sıtkı Beydilli tarafından verildi.