Yurtta hava durumu

ANKARA - Türkiye'nin kuzeyi yarin soguk ve yagisli havanin etkisine girecek.

Devlet Meteoroloji Isleri Genel Müdürlügü verilerine göre; yurdun kuzeyi yarin tekrar bir soguk havanin etkisine girecek. Bugün bazi bölgelerde ve illerde hava sicakliklarinin söyle olmasi bekleniyor:

Marmara Bölgesi’nde hava az bulutlu ve rüzgar hafif esecek. Yarin ise bölgede kuvvetlenen poyraz havanin kapanmasina yol açacak. Hafta sonu Marmara’da kuvvetli esecek poyraz sicakligi 10-15 dereceye kadar düsürürken, gök gürültülü saganak yagmurlar görülecek. Edirne 23, Balikesir 24, Kocaeli 22 derece olacak.

Iç Anadolu Bölgesi’nde hava açik ve ilik olacak. Cuma aksami Eskisehir-Sivas arasinda baslayacak yagmur, hafta sonu bölge genelini etkileyecek. Iç Anadolu’da hafta sonu sicaklik 10 derece ve altina düsecek. Konya 18, Eskisehir 19, Sivas 16 derece olacak.

Ege Bölgesi’nde hava günesli ve sicak olacak. Ancak hafta sonu bu bölgede de hava soguyacak. Kuvvetli esecek poyraz sicakligi kiyilarda 17, iç kesimlerde 8 dereceye kadar düsürecek. Denizli 26, Bodrum 27, Afyon 19 derece olacak.

Akdeniz ve Güneydogu Anadolu bölgelerinde yarina kadar günesli ve sicak hava etkisini sürdürecek. Cumartesi günü ise Mersin-Adana ve Gaziantep boyunca gök gürültülü saganak yagmur bekleniyor. Antalya 26, Gaziantep 24 derece olacak.

Dogu Anadolu Bölgesi’nin genelinde hava az bulutlu olurken, yer yer puslu bir hava görülecek. Yarin Erzurum çevresinden baslayacak yagmur, hafta sonu bölge geneline yayilacak. Hizli soguma kar yagislari da birakacak. Erzurum 12, Malatya 19, Van 14 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi genelde parçali bulutlu olacak. Bolu’da sis görülecek. Cuma günü bölge genelinde baslayacak gök gürültülü saganak yagmur, hafta sonu hizli soguma ile birlikte Bolu-Gümüshane ve Bayburt çevrelerinde karla karisik yagmura dönüsecek. Trabzon 21, Samsun ve Bolu 19 derece olacak.