Yuva vahseti kadroculugun ve kayirmaciligin sonucudur

ANKARA - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Baskani Zeki Sezer, Malatya Çocuk Yuvasi'nda ortaya çikarilan çocuklara yönelik siddet olaylari dolayisiyla açiklama yapti.

DSP adina eski devlet bakani Melda Bayer’in Malatya’da incelemelerde bulundugunu belirten Sezer, “Bu olayin sorumlarinin yüce adalet tarafindan yasalarda öngörülen en agir sekilde cezalandirilacaklarindan kusku duymuyoruz. Hükümetin tüm Bakanliklarda, kamu kurum ve kuruluslarinda yogun ve kapsamli bir kadrolasma hareketi sürmektedir. Yüzlerce yönetici ya emekli edilmis ya da baska bir kurulusa geçirilmistir. Bu yöneticiler de verilen hizmetin duyarli yanlarini bilen, bilinçli, duyarli personeli çikartip kayirmaci yöntemlerle yeni ve niteliksiz elemanlar almislardir.” diye söyledi.

Malatya’daki yuvanin AKP’nin kadrolasma hareketinden en agir biçimde nasibini aldigini öne süren Sezer, kadroculuk ve kayirmaciligin birçok kamu kurulusunda oldugu gibi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda da eksiklik ve aksaklarla sorunlari agirlastirdigini ifade etti.