Yuvadaki 10 çocuğun durumu iyi

İzmir'in Buca ilçesindeki Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Çocuk Yuvası'nda kalan 10 çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çocuklar, uzman hekimlerin kontrolünden geçirildikten sonra yuvaya geri gönderildi. Yuva yetkilileri, hasta olanların diğer çocuklardan ayrı bir odada tecrit edildiğini ve hastalık geçinceye kadar dışarıya çıkarılmayacağını söyledi. Çocukların başında bir hekim ve hemşire bulunduğu öğrenilirken sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Bir tavuk, 19 ördek ve yurt psikoloğunun odasındaki muhabbet kuşu, İzmir İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı itlaf ekipleri tarafından saat 12.00’de torbalara konuldu. Hayvanların ikisinden numune alınacağını bildiren itlaf ekibi yetkilileri, numunelerin Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü’ne gönderileceğini açıkladı. Diğer hayvanların ise uyutulacağı kaydedilirken kümesin etrafı ilaçlandı.

Yuvada 84 çocuk bulunduğu, büyük çoğunluğunun Kurban Bayramı sebebiyle koruyucu ailelerin evine gittiğini ifade edildi. Hastalanan çocuklara gribal enfeksiyonla ilgili çeşitli ilaçlar verildiği belirtilirken çocukların kümes hayvanlarını odalarına çıkardığı yönünde duyum alındı.