Yuvadaki dayak vahsetinin sorumlulari cezaladirilacak

ANKARA - Malatya Çocuk Yuvasi'nda yasanan olaylar üzerine yazili basin açiklamasi yapan Devlet Bakani Nimet Çubukçu, olayi gerçeklestirenlerin yanisira, olaya seyirci kalan personelin hakkinda da gerekli islemlerin yapilacagini kaydetti.

Malatya’da yasanan olayin aydinlatilmasi için bir müfettis ile birlikte bir de muhakkik görevlendirildigini belirten Çubukçu, Malatya Il Müdürü, Yuva Müdürü ve üç personelin açiga alindigini açikladi. Çubukçu, konuyla ilgili gerekli yasal islemlerin baslatildigini ve olaya karisan üç kisinin tutuklandigini belirtti. Çubukçu, sözkonusu yuvada siddete maruz kalan çocuklara gerekli psikolojik desteginde verilecegini kaydetti. Çubukçu, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nun yeniden yapilandirilmasi için gerekli yasal düzenlemelerinde tamamlandigini ifade etti.

Bakan Çubukçu açiklamasinda, çocuklara kogus tipi bakim hizmeti verilmesine son verilerek, çagdas dünyada örnegi olan ev modeli bakim hizmeti verilmesini savundugu görüsüne yer verdi. Çubukçu, nitelikli personel yetistirmek için arayisi içerisinde olduklarini ifade etti.