Yüzbaşıyı yakalayan marangoz silahlı saldırıda öldürüldü

Altı kız çocuğuna tecavüz etmekle suçlanan yüzbaşı olayında dün ilginç bir gelişme yaşandı.

Üç kişi olduğu bildirilen saldırganlar ağabey Kadir Yılmaz’ı bileğinden vururken kardeşi Kerim Yılmaz’ı (23) ağır yaraladı. Marangoz kardeşler Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Göğsünden iki kurşun isabet alan Kerim Yılmaz kaldırıldığı hastanede öldü. Emniyet yetkilileri ilk bilgilere göre saldırının yüzbaşının yakalanmasıyla ilgili olmadığını ifade ederken bazı görgü tanıkları da saldırının alacak verecek meselesinden kaynaklanabileceğini ileri sürüyor. Marangoz kardeşler, geçtiğimiz günlerde küçük Y.A.’ya tecavüz etmek isteyen Bülent A.’yı yakalatmıştı. Kriminal incelemelerden sonra Yüzbaşı Bülent A.’nın, 2002’den 2006’ya kadar yaşları 9 ile 14 arasında değişen 6 kız çocuğuna tecavüz ettiği kesinleşmişti.

Olay dün akşam saatlerinde Cengiz Toper Caddesi Yakut Sokak’ta bulunan Özyılmaz Marangoz dükkanının önünde gerçekleşti. Görgü tanıkları, olayın tartışmayla başladığını; daha sonra silahlı dört kişinin marangoz kardeşlere ateş ettiğini söyledi. Sokak ortasında çıkan çatışmada Kadir Yılmaz bileğinden yaralanırken, Kerim Yılmaz göğsünden aldığı kurşunla hayatını kaybetti. Görgü tanığı Ercan Soysal, tartışmayı ayırmak için şahısların yanına gittiğini kaydederken, “Yaklaştığımda dört kişi silahlarını çekip ateş etti. Ben de kendimi korumak için yere yattım.” dedi.

Marangoz kardeşler, geçtiğimiz günlerde küçük Y.A.’ya tecavüz etmek isteyen Hadımköy 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Yüzbaşı Bülent A.’yı yakalatmıştı. Kriminal incelemelerden sonra Piyade Yüzbaşı Bülent A.’nın 2002’den 2006’ya kadar yaşları 9 ile 14 arasında değişen 6 kız çocuğuna tecavüz ettiği kesinleşmişti. Silahlı saldırıya uğrayan Kadir Yılmaz, Bahçelievler’de 12 yaşındaki Y.A.’ya tecavüz etmesini son anda engelleyen Orhan Bodur’un çağrısı üzerine Yüzbaşı Bülent A.’yı çırağı ile birlikte yakalamıştı. Bülent A.’yı 500 metre kadar kovalayıp mahalleli ile birlikte yakalayan marangozun çırağı Emrah Kaya olaydan sonra gazetelere şunları aktarmıştı: “Orhan abi ‘Bu adamı mutlaka yakalayın’ diye bağırınca ustam Kadir Yılmaz ile peşine düştük. Çevredeki vatandaşların da yardımıyla üç kez yere düşürmeyi başardık. Kovalamaca 500-600 metre devam etti. ‘Ben resmi görevliyim. Peşimi bırakın. Aksi takdirde silah çekerim’ diye bizi tehdit etti. Tecavüzcü olduğunu bilseydik sağ çıkamazdı.”