Yüzmede TEDAŞ farkı

Yüzmede TEDAŞ Hatay'ın yüzünü güldürdü

Antakya yüzme havuzunda 2 gün süren yarışlar sonunda bayanlar ve erkeklerde kategorilerinde yarışlar düzenlendi. Yarışlar sonunda 82 yarışta çeşitli kategorilerde 6 birincilik, 9 ikincilik ve 11 üçüncülük elde eden TEDAŞ topladığı 28,027 puanla birinci olmayı başardı.

69 yarışta 6 birincilik, 6 ikincilik ve 8 üçüncülükle 24,951 puan toplayan Adana TDSS ikinci olurken, 72 yarışta 5 birincilik, 5 ikincilik ve 4 üçüncülükle 21,836 puan toplayan Hatay Polisgücü üçüncü oldu.

Şampiyonaya Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman Siirt ve Şanlıurfa illerinden toplam 337 sporcu katılırken, yarışlarda toplam 33 hakem görev yaptı. Kategorilerinde yarışmaları birincilikle tamamlayan sporculara altın madalya verilirken, ikinci ve üçüncü olan sporcular da gümüş madalya ile ödüllendirildi.

Bu arada ilk 3’e giren takımlar da birer kupa ile ödüllendirildi. Takımlara kupalarını veren Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, “Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluyuz. Çok güzel bir şampiyona oldu. Dereceye girenleri kutluyorum” dedi.