Zabıta müdürünün yerine o geldi

Dayakçı zabıta müdürü Tayfun Karali'nin yerine atanan isim belli oldu.

Türkiye'nin konuştuğu olayda gelişme yaşandı. Çalışanını tekme tokat döven İstanbul Büyükşehir Belediye Zabıta daire Başkanı Tayfun Karali'nin yerine İBB Avrupa Yakası Zabıta Müdürü İbrahim Köse atandı.

Karali'nin yerine Köse'nin atanması, belediyenin kurumsal künyesine işlendi ve Köse görevine başladı.

İbrahim Köse kimdir?

1969 Rize doğumlu İbrahim Köse, 1995’te zabıta memuru olarak göreve başladı. 1999 – 2005 tarihleri arasında çeşitli amirliklerde zabıta komiser yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 – 2006 tarihleri arasında Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğünde Zabıta Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 2006’ta zabıta komiserliğine terfi etti. 2006 – 2009 tarihleri arasında Anadolu Yakası Zabıta Müdürü olarak görev yaptı. Zabıta Tedbir Müdürlüğünde Zabıta Komiseri ve Zabıta Destek Hizmetleri Müdürü görevlerinde bulunan Köse, 2014 tarihinden itibaren Avrupa Yakası Zabıta Müdürü olarak görev yapmakta. Köse Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, evli ve 3 çocuk babası…

İBB Zabıta Daire Başkanlığı makamı, eski Daire Başkanı Tayfun Karali'nin bir memuru tokatlamasının ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından görevden uzaklaştırılmasıyla boşalmıştı.

Uysal, resmi sosyal hesabında yaptığı açıklamada, "Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanı'nı görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım." ifadelerini kullanmıştı.

HÜRRİYET