Zafer Üskül’e ‘Mehmet Üskül’ diyecek

CHP milletvekili Ahmet Ersin, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül’ün adını değiştirdi ve ‘’Kendisine bundan sonra, Mehmet Üskül olarak hitap edeceğim’’ dedi.

CHP İzmir milletvekili Ahmet Ersin, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül’ün adını değiştirdi ve ”Kendisine bundan sonra, Mehmet Üskül olarak hitap edeceğim” dedi. Ersin, Zafer Üskül’ün geçmişte CHP’de politika yaptığını ve Atatürkçü olduğunu belirterek ” Şimdi ise Atatürk’ü Anayasa’dan çıkarmak istiyor. Artık o Zafer değil, Mehmet Üskül’dür” dedi. Üskül’ün nüfus kaydında ikinci ismi olarak ”Mehmet” adı da bulunuyor.

TBMM İnsan Hakları Komisyonunda Başkan Zafer Üskül le tartışan ve komisyon üyelerinin cezaevi ziyaretlerinin, Adalet Bakanlığının iznine bağlanmasına karşı çıkan Ahmet Ersin yaptığı açıklamada şöyle dedi: ”Mehmet Üskül, acz içindedir; bu komisyonu yönetebilme ehliyetini gösteremiyor. Komisyon başkanlığı ve üyeliğinden en kısa zamanda ayrılması lazım. Zafer Üskül daha önce CHP’de siyaset yapan, sol cenahtan birisiydi. Şimdi AKP’lileri bile çileden çıkaracak kadar milli görüşçü oldu. Daha önce Atatürk hayranlığını sık sık dile getiren Zafer Üskül, AKP’li olduktan sonra, ‘Atatürk’ü, Anayasa’dan çıkarmak gerekir’ dedi. O nedenle bizim bildiğimiz Zafer Üskül değildir, artık Mehmet Üskül’dür.”