Zago’nun Robinho raporu!

Robinho’yu isteyen Beşiktaş Yönetimi’nin beklediği rapor nihayet geldi.

Önümüzdeki sezon iki dünya yıldızı transfer etmekte kararlı gözüken ve listesinin birinci sırasına Robinho’yu oturtan Beşiktaş Yönetimi’nin beklediği rapor nihayet geldi. Eski futbolcusu Antonio Carlos Zago’nun hazırladığı rapor, bu transferin gerçekleşebileceği yönünde olumlu sinyallerle dolu.

Bonservisi halen Manchester City’de bulunan ve Santos’ta kiralık olarak forma giyen Robinho’nun İngiltere’ye kesinlikle dönme niyetinin bulunmadığını vurgulayan Zago, ünlü futbolcunun her teklife sıcak baktığını belirtti.

Yıldız oyuncunun bundan sonraki kariyeriyle ilgili kesin kararını Dünya Şampiyonası’ndan sonra vereceğini söylediğini vurgulayan Zago, “Ancak bir an önce buraya gelip, karşılıklı konuşun ve bu transferde ne kadar ciddi olduğunuzu anlatın. Çok teklif alıyor, ama siz daha bugünden girişimde bulunursanız, bir adım öne geçersiniz” ifadelerini kullandı.

Parası Mansimov ve Adalı’dan

Türkiye’de çok sayıda Brezilyalı futbolcunun bulunmasını da bir avantaj olarak nitelendiren Zago, “Gerek benden, gerekse Roberto Carlos, Taffarel, Alex gibi orada mutlu günler geçirmiş oyunculardan olumlu referanslar alacağı kesin. Bu, Beşiktaş’a bakışında çok etkili olacaktır.

Dunga onu Güney Afrika’daki şampiyona için kesin kadroya alacak, çünkü milli takım performansı süper. Orada başarılı olup, değerini artırmayı düşünüyor. O nedenle kesin imzayı ancak şampiyona sonunda atmak istiyor” görüşünü savundu. İlk etapta kiralama yolunu izleyecek olan Siyah-Beyazlılar’da bu transferin mali yükünü Mansimov ile Serdal Adalı karşılayacak.

Fanatik