Zaman Gazetesi Temsilcisine saldıranlar kınandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) adına Genel Sekreteri Turgay Olcaytu, Isparta Belediye Başkanı ve adamları tarafından Zaman Gazetesi Isparta Muhabiri Mustafa Altıntaş ile Temsilci Arif Bayramtaş'a yapılan saldırıyı kınadı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan TGC Genel Sekreteri Turgay Olcaytu, yakın zamanda bir takım yanlış işlerin yükünün devamlı gazetecilerin üstüne yüklenilmesi gibi bir durum ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Bu ve buna benzer hareketlerin gazetecileri yıldıracağını zannetmenin çok yanlış bir düşünce olduğuna işaret eden Olcaytu, “Gazeteciler doğru bildiklerini yazmaya devam edeceklerdir. Birtakım yolsuzlukları ortaya çıkarmaya devam edecekler. Bu gazetecilerin en önde gelen görevleridir. Bu nedenle belediye başkanını kınıyorum ” dedi.

Olcaytu, bırakın belediye başkanı olmasını herhangi bir insanın başka bir insana zarar vermesinin bile çok çirkin bir hareket olduğuna dikkat çekerek, “Belediye başkanlığı makamına oturmuş bir insanın bunu yapmasını doğrusu hayretle karşılıyorum. Gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına bu olayı nefretle kınıyoruz ” şeklinde konuştu.