‘Zamanı gelince sahada konuşacağım’

Trabzonspor'un başarılı futbolcusu Yattara, şu an transfer konularıyla ilgilenmediğini, sadece sakatlığı atlatıp sahalara geri dönmek istediğini söyledi.

Trabzonsporlu futbolcu Yattara, takımının ilk yarıda kötü sonuçlar alması hakkında, “Takım arkadaşlarımın çok iyi oynadığına inanıyorum. Ama şans bizden yana değildi. Rakiplerimizle aramızda çok büyük bir puan kaybı yok. Umarım sezonun ikinci yarısının başında oynayacağımız ilk 4 karşılaşmadan galip ayrılırız. Trabzonspor’u çok seviyorum ve arkadaşlarıma da güveniyorum. Sezonun ikinci yarısında kendimi göstermek istiyorum”

Bordo mavili futbolcu, sakat olması nedeniyle takımda forma giyemediğini belirterek, “Takımımda forma giymeyi çok istiyorum ama bir sakatlık yaşadım. 4 aydır da forma giyemiyorum. Şimdi iyileşmeye başladım. En kısa sürede sahalara dönmek istiyorum. Sahada çok şeyler yapabileceğimi göstermek istiyorum. Ayrıca şimdi değil, sahada konuşacağım” ifade etti.

Yattara, şu anda sakatlığı nedeniyle transfer görüşmelerini düşünmediğini, sadece tekrar sahalara dönmek istediğini vurgulayarak, “Şu an sakatlık yaşıyorum ve transfer görüşmeleri ile ilgilenmiyorum. Ben sadece sahalara dönmek istiyorum. İleri tarihlerde İtalya, İspanya, Almanya ve İngiltere gibi liglerde forma giymek isterim. Fakat bir sakatlık yaşıyorum ve sadece Trabzonspor forması altında sahalara dönmek istiyorum” dedi.

Takımda Fatih Tekke’nin yokluğunu hissetmediğini söyleyen Yattara, “Fatih Tekke’yi aramıyorum ama o çok iyi bir futbolcu. Kendisini çok seviyorum ve aramızda çok iyi. Şu anda Fatih gitti ve ben buradayım” şeklinde konuştu.

Teknik direktör Ziya Doğan’la da bir sorununun olmadığını belirten Yattara, “Ben bütün teknik direktörlerle iyi anlaşırım. Ziya Doğan’la çalışmaktan mutluyum. Ben sadece performansımı yüksek tutmaya çalışıyorum. Ziya Doğan veya hangi teknik direktör olursa olsun bana yardımcı olduğu sürece sorun yaşamam. Ziya hocayla da çalışmayı çok istiyorum. Çünkü Ziya Doğan ile önceden çalışmıştık ve çok iyi bir teknik direktör. Kendisini beğeniyorum. Bazen bağırıyor ama bunlarda normal şeyler” diye konuştu.

Bordo mavili futbolcu Yattara, Türkiye’de en çok beğendiği futbolcuların Arda, Hasan Şaş ve Tuncay’ın olduğunu söyledi.