Zanlı yakınları adliye çıkışında çatıştı; 2 yaralı

Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde mahkemede yargılanan iki zanlının yakınları adliye çıkışında silah ve bıçaklarla birbirine girdi.

Edinilen bilgiye göre sanatçı Ediz Hun’un film setinden çaldığı BMW marka otomobilin içinde adam öldürmekten tutuklu yargılanan ve 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Bülent Yılmaz ile geçen yıl öldürülen Ersin Karakaya’nın, polisle çatışmaya girdikten sonra güçlükle yakalanan ve halen tutuklu olarak yargılanan kardeşi Ersen Karakaya’nın yakınları arasında Gebze Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ardından mahkeme çıkışı bilinmeyen bir nedenden dolayı kavga çıktı.

Tarafların arasında herhangi bir husumet bulunmamasına rağmen iki grup adliyenin 50 metre ilerisinde kavga etmeye başladı. Yaklaşık 15 kişilik grubun birbirine girmesi üzerine, bir cinayetten 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Ediz Hun’un film setinden çalınan otomobilin içerisinde bir kişinin öldürülmesinden dolayı tutuklu bulunan Bülent Yılmaz’ın 1 ay önce cezaevinden tahliye olan abisi Mahir Yılmaz (33) silahını çekerek Ersin Karakaya’nın babası Yolcu Karakaya’yı (50) ayağından silahla vurdu. 2003 yılında 50 suçtan sevk edildiği mahkemece tutuklanan ve bir ay önce cezaevinden çıkan Mahir Yılmaz, gerçekleştirdiği silahlı saldırının ardından plakası alınamayan beyaz bir otomobile binerek kaçtı.

Bu esnada ayağından vurulan Yolcu Karakaya Gebze Devlet Hastanesi Acil Servis’ine kaldırılırken, oğlu İmdat Karakaya (27) babasını vuran Mahir Yılmaz’ın kardeşi Gökhan Yılmaz’ı (20) bıçakla kovaladı. Adliyenin arkasından geçen yan yoldan kaçmaya çalışan Gökhan Yılmaz’ı yaklaşık yüz metre ilerde yakalayan İmdat Karakaya, Yılmaz’ın yüzünü ve kolunu bıçakla kesti.

Olay yerine intikal eden polis, İmdat Karakaya’nin elinden bıçağı aldıktan sonra gözaltına aldı. Yüzü yaklaşık 10 cm kesilen Gökhan Yılmaz’ı ise hastaneye kaldırdı. Yaralılar Gebze Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, oğlunun yaralandığını duyan anne Merve Yılmaz (48) Acil Servis kapısında feryat etti. İlk müdahalenin ardında her iki yaralı da Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Polis cezaevinden yeni çıkan Mahir Yılmaz’ın yakalanması için çalışma başlattı.