Zanlılar ölümüne kaçtılar

Ankara'da polisten korktukları için kaçtıklarını söyleyen zanlılarla polis arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı.

Caddesi, Esad Caddesi’ni takiben Kurtuluş istikametine yönelen hırsızlık zanlılarını takip eden polis ekipleri telsizden sürekli kaçış istikametini bildirerek diğer ekiplerden yardım talep ettiler. Geçiş noktalarını kesen polis ekiplerini gören zanlılar kaçışlarını ara sokaklarda sürdürdü. Ancak zanlıları ısrarla takip eden polis ekiplerinin aracın önünü kesmesi ile araç durduruldu. Bu sefer zanlılar araçtan çıkarak yaya olarak kaçmayı sürdürdü. Polisin havaya ateş açması sonucu zanlılardan biri teslim oldu. Teslim olan zanlı kaçan arkadaşlarına zaman kazandırmak için polise 4 kişi olduklarını, bir arkadaşlarının minibüste yaralı olduğunu söyledi.

Minibüsü kontrol eden polis, yaralıya rastlamadı. Diğer 2 zanlı izlerini kaybettirmek için Kurtuluş Parkı’na doğru kaçtı. Çok sayıda polis ekibinin park içinde yaptıkları arama neticesinde zanlılardan biri yakalanırken öbürü izini kaybettirmeyi başardı. Yakalanan zanlılar gazetecilerin neden polisten kaçtınız sorusu üzerine, “Polisten korktuğumuz için kaçtık” yanıtını verdi. Yakalanan 2 kişi, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Polisin zanlılara ait aracın içinde yaptığı aramada elektrik malzemesi bulundu. Polis diğer zanlının yakalanması için arama başlattı.