Zanlıyı döven polise 18 ay hapis

Gözyaşı döküp af diledi, ancak verilen 18 ay hapis cezasından kurtulamadı...

ABD’de bir güvenlik görevlisi, polis arabasında elleri kelepçeli olarak oturan zanlıyı dövdüyü için hapis cezasına çarptırıldı. Saniye saniye kaydedilen olayı duruşmada tekrar gören polis, gözyaşlarına boğulup af dilediyse de 18 aylık hapis cezasından kurtulamadı.

Geçen Ekim ayında ABD’nin Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentinde yaşanan olayda, güvenlik görevlisi Scott Krause (38) bir suçtan dolayı gözaltına alınıp, polis arabasına konulan Ray Calderon’ı defalarca yumrukladı. Tuvalete gitmek isteyen ancak izin verilmeyince polis arabasının camlarını tekmeleyen zanlıya kızan Krause, kapıyı açarak zanlıya saldırdı. Elleri kelepçeli olan zanlı yediği yumrukların etkisiyle şok yaşarken, polis olayın basına sızması üzerine gözaltına alındı. Yaklaşık 6 ay süren duruşmanın ardından mahkeme Krause hakkında kararını açıklandı. Mahkemede gözyaşlarına boğulan ve özür dileyen Krause, 18 ay hapse mahkum edildi.

Scott Krause’un Körfez savaşında görev yaptığı, 17 yıl önce de ordudan ayrıldığı ve post-travmatik stres bozukluğu yaşadığı belirtildi.

Öte yandan dövülen zanlı Calderon isimli vatandaş ise cezayı yetersiz buldu.