Zara resmen Kütahyalı oldu

Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi Zara resmen Kütahyalı oldu.

Belediye Kültür Sarayı tiyatro salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanı Mustafa İça, ünlü sanatçı Zara’ya Kütahya’yı sevdiren kentin kanaat önderlerinden Mehmet Dumlu, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile yurt dışı ve yurdun çeşitli yerlerinden vatadaşlar katıldı. Sahneye Kütahyalı ünlü moda tasarımcısı Cemile Gül’ün Kütahya’nın geleneksel giysilerinden uyarladığı kıyafetle çıkan Zara, hemşehrilik beraatının verilmesi sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

“Cennet Kütahya’nın ya altındadır, ya üstünde diyorlar. Cennet Kütahya’nın her yerinde.” diyen Zara, Kütahya’yı sevmesine vesile olan kanaat önderi Mehmet Dumlu’ya ve Belediye Başkanı Mustafa İça’ya teşekkür etti. Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa İça da, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği gibi dallarda olduğu kadar, televizyon programları ve sunuculukta da son derece başarılı olan ve on parmağında on marifet bulunan Zara’ya, gecikmiş de olsa hemşehrilik beratı vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mehmet Dumlu da, Zara’nın işini başarıyla yapan, her yönüyle son derece kaliteli bir sanatçı olduğuna işaret ederek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kütahya çinisi ve kolye hediye edilen Zara, sevenlerine “Elif dedim, Be dedim”, “Kütahya’nın Pınarları” gibi yöre türkülerinden oluşan mini bir konser verdi. Sık sık Kütahya’ya gelen ve bazı kliplerini de Kütahya’da çeken ünlü sanatçı, canlı performansıyla büyük alkış aldı.

Törende, ünlü müzik üstadı Kütahyalı halk ozanı merhum Hisarlı Ahmet’in oğlu, TRT sanatçısı Mustafa Hisarlı’ya da Kütahya’nın tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı şilt takdim edildi.