Zarafet okulu mezunları sertifikalarını aldı

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen "Zarafet ve Görgü kuralları Okulu"ndan mezun olan kadınlar düzenlenen törenle diploma aldı.

Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Çocuk Danışma ve Hizmet Merkezi bünyesinde organize edilen, kadınların görgü kuralları ve zarafet konularında bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlı kursa katılan kadınlar Piyalepaşa Semt Konağı’nda düzenlenen törenle sertifika aldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katıldığı diploma töreninde Kursu başarıyla bitiren kadınlar sertifikalarını Başkan Demircan’dan aldı. Törende konuşan Başkan Demircan, bu tip organizasyonlara kadınların ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi. Belediyecilik anlamında ne kadar çalışma yapılırsa yapılsın sonuç olarak önemli olanın insanı eğitmek olduğunu söyleyen Başkan Demirkan, “Biz gayret gösterdiğimizde insanların çok daha iyisini yaptığını göreceğiz. ” şeklinde konuştu.

Düzenlenen kursa 200 civarında başvuru olduğunu ama bunlardan 60’nın kursa alındığını belirten eğitmen Saliha Emiroğlu da alınan sonucun sevindirici olduğunu söyledi. Kadınların günlük hayatta görgü kurallarını layıkıyla yerine getirmesinin önemine değinen Emiroğlu, “Kursun özellikle Kasımpaşa’da düzenlenmesinin özel bir anlamı yok. Oldukça fazla taleple karşılaştık. Yirmi yaşındaki genç kızlardan 70 yaşındaki kadınlara kadar her yaş grubundan öğrencimiz sabırla, görgü ve zarafet kurallarını öğrenmeye ve uygulamaya çalıştı. Alınan sonuçtan çok memnunum.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Zarafet ve Görgü Kuralları Okulu’nun 73 yaşındaki öğrencisi Neriman Kantarcıoğlu da heyecanını gizleyemedi. Televizyon reklamlarında da rol alan Kantarcıoğlu, “Televizyon seyrederken gördüm. Katılmak istedim. Gençlerin arasında olmak benim için zor değil. Kadınların zerafet konusunda öğrenecekleri çok şey olduğuna inanıyorum.” dedi.

Kursiyerler, kurs boyunca hocalarından öğrendikleri yürüyüş ve oturma figürlerini yine hocaları eşliğinde sergiledi. Kurs öğrencilerinin başlarında kitaplarla yürümeye çalışmaları dikkat çekti.