Zavallı annenin çıldırtan çaresizliği!

İskenderun'dan insanlığın utanç tablosu bakın nasıl yansıyor Türkiye'ye!

İskenderun’un kenar mahallelerinden olan Yenişehir Mahallesi 30.Sokak No:1’de derme çatma bir evde sağlıksız ortamda yaşam mücadelesi veren 70 yaşındaki Hediye Çelik, akli dengesi yerinde olmayan oğlu, kızı Cemile ve torunları ile tek odalı evde yoksulluk ve dondurucu soğuklar karşısında yaşam mücadelesi veriyor.
Hediye Çelik’in kızı Cemile Çelik eşinden ayrıldıktan sonra annesinin evine yerleşmesine rağmen, eşinin eve gelip gitmesinin ardından tekrar hamile kaldı ve bir ay önce Celile adında bir kız daha dünyaya getirdi.
Son çocuğunu da dünyaya getirdikten sonra şuurunu büyük ölçüde yitiren annenin 4 çocuğu ile birlikte yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi vermesi ise büyük anne Hediye Çelik’i kara kara düşündürmeye başladı.
Soğuk kış gününde çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyen 70 yaşındaki Hediye Çelik, bir kızı, bir oğlu ve 4 torunu ile birlikte soğuk kış gününde tek bir odada çaresizlik içerisinde yaşadıklarını kaydetti.
Hediye Çelik, “Komşularımızın yardımları ile geçinmeye çalışıyoruz. Fakat tek oda içerisinde 4 çocuk ve 2 kadın ile birlikte çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyoruz. Oğlum akli dengesi yerinde olmadığı için askere gitmedi ve çalışmıyor. Kızım da kocasından ayrıldıktan sonra bir de yeni çocuğu olunca burada ne yapacağını şaşırdı. Şu an kızımın psikolojik sorunu var. Bu kadın önce kendine bakması ardından da bu bir aylık bebeği emzirmesi lazım. Ne yepacağız bilemiyorum. Bir taraftan kızım, oğlum, diğer taraftan bu masum yavrular hepsi üzerimizde.” şeklinde konuştu.
Tek odalı evde kalan Derviş Çelik (12) Hatice (10) ve Emel (9) yeni doğan kız kardeşleri Cemileyi kucaklarına alıp sevmeler ise adeta yürek dağladı. Yoksulluk ve çaresizlik içerisnde yaşayan bu 4 kardeş ise yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.