Zekeriya Öz’e ‘Zek’ diyormuş!

Firari FETÖ'cü Zekeriya Öz ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

15 Temmuz'da darbeye kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın kritik isimlerinden eski savcı Zekeriya Öz'üm yurt dışında kaldığı evde nargile içtiği, Kansız'ın ise arabesk şarkılar dinlediği ortaya çıktı.

ByLock mesajlarına göre, FETÖ mensubu eski hakim ve savcıların  Öz'e "Zek" diye hitap ettikleri belirlendi.

Firari eski savcılardan Zekeriya Öz'ün  yurt dışında kaldığı evde nargile içtiği, Cihan Kansız'ın ise arabesk şarkılar  dinleyerek puro içtiği belirlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü  (FETÖ) mensubu eski hakim ve savcıların örgütün şifreli haberleşme programı  ByLock'tan gönderdikleri mesajların içeriklerine ulaşıldı.

Program üzerinden gönderilen iletilerde, firari hakim ve savcıların  yurt dışına kaçtıktan sonra Türkiye'de bulunan örgüt mensuplarıyla yaptıkları  görüşmeler dikkati çekti.

Firari örgüt mensupları, mesajlarda, yurt dışında hangi ortamlarda  kaldıkları ve nelerle uğraştıklarını anlattı.

ByLock mesajlarına göre, Öz, yurt dışında kaldığı evde, yanında  bulunanlarla nargile içti. Eski savcı Kansız ise arabesk şarkılar dinlemeye  başladı.

Kansız, örgüt mensuplarının getirdiği arabesk albümlere program  üzerinden gönderdiği mesajlarla teşekkür etti.

Kaçtığı ülkedeki örgüt mensuplarıyla görüşen Kansız, ByLock'tan  gönderdiği bir mesajda puro içmeye başladığını belirtti.

Kaldığı eve gelen örgüt üyelerinden kendisine puro getirmelerini de  isteyen Kansız, puroyu ByLock mesajlarında "gofret" olarak kodladı. Kansız,  kendisine puro getiren bir örgüt üyesine, "Gofretlerin hepsini yedik." mesajıyla  hediye edilen purolar için teşekkür etti.

Öte yandan, Kansız ile eski hakim Mehmet Karababa'nın  mesajlaşmalarında Öz'e "Zek" diye hitap ettikleri belirlendi.

Aralarında Kansız'ın da bulunduğu ve 2015 yılında dönemin Hakimler ve  Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK) açığa alınan 49 hakim ve savcının kendilerini,  "49'lar" olarak nitelendirdikleri gönderilen iletilere yansıdı.

TRT