Zeki Sezer bayram mesaji yayinladi

ANKARA - DSP Genel Baskani Zeki Sezer, toplumsal yasamimizda çok önemli bir yeri bulunan kutsal bir bayrama ulasmanin mutlulugu içinde olduklarini belirterek, "Bayramlar, sevgi, saygi, hosgörü, yardimlasma ve dayanisma günleridir.

Ramazan Bayrami nedeniyle bir kutlama mesaji yayinlayan Zeki Sezer, bayram sevinciyle birlikte yasanan olumsuzluklarin herkes için üzüntü kaynagi oldugunu dile getirdi. Türkiye’de büyük boyutlara ulasmis açlik, yoksulluk, issizlik ve gelir dagilimini adaletsizliginin en önemli sorun olmaya devam ettigini ifade eden Sezer, hükümetin ‘sosyal devlet’ ilkesini yok sayan uygulamalariyla, yoksullugu, issizligi artttirdigini, sosyal adaletsizligi daha da keskinlestirdigini savundu.

Sosyal güvenlik sisteminin açiklarinin olaganüstü abartilarak, zaten agir bir geçim sikintisi içinde yasayan emeklileri, dul ve yetimleri açliga mahkum edecek yeni düzenlemelerin getirilmeye çalisildigini belirten Sezer, “Çiftçi, isçi, memur, esnaf ve sanâtkar tam bir yasam mücadelesi içindedir. Sanayici, is adami üretememekten, ürettigini satamamaktan sikayetçidir. Partizanlik, kayirmacilik, kadroculuk kamu hizmeti veren kurumlari felç etmektedir. Bunun en son örnegi Malatya Çocuk Yuvasi’nda ortaya çikti ve yüreklerimizi dagladi” seklinde konustu.

Siyasi iktidarin Cumhuriyeti, onun ilkelerini ve kurumlarini yipratmaya yönelik girsimlerde bulunmaktan çekinmedigini, ulusal birligimizi ve bütünlügümüzü tehlikeye atacak dayatmalara da boyun egdigini savunan DSP Lideri Zeki Sezer, mesajinda su ifadelere yer verdi:

“Degerli yurttaslarim, unutulmamalidir ki, sorunlara duyarsiz kalinmasi, bunlarin daha da büyümesine yol açacak ve gelecegimizin karartilmasi sonucunu doguracaktir. Bu nedenle birlik ve bütünlügümüze, Cumhuriyetimize ve onun temel niteliklerine bilinçle ve kararliliklaa sahip çikmaliyiz. Ülke çikarlarini her seyin önünde tutan, ulusal duyarliliga sahip yurtseverlerin ele ele verip çok çalismasiyla her türlü olumsuzlugu yok edebilecegimize; çagdas, güçlü, basarili, mutlu ve aydinlik Türkiye’yi olusturabilecegimize içtenlikle inaniyorum. Bu düsüncelerle, yurt içindeki ve yurt disindaki yurttaslarimizin, Kibrisli kardeslerimizin, tüm Türk ve Islam dünyasinin bayramini kutluyor, en içten saygi ve sevgilerimi sunuyorum.”