Zeki Yılmazer’in sağlık durumu ciddi

Geçtiğimiz pazar gecesi İstanbul'dan dönerken Sinop'un Boyabat İlçesi'nde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” sonrası 57 AK 001 plakalı makam aracıyla Sinop’a dönmekte olan Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, 26 Şubat Pazar gecesi saat 22.00 sıralarında Sinop-Boyabat Karayolu’nun 10. kilometresinde Maruf Köyü mevkiinde arıza sebebiyle yolun sağ tarafına park eden 34 V 5473 plakalı otobüse çarpmış, kazada ağır yaralanan Belediye Başkanı Yılmazer ve makam şoförü Yalçın, Boyabat Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi’ne, oradan da Ankara İbni Sina Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Başkan Yılmazer ile sürücü Zafer Yalçın’ın, Ankara İbni Sina Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin sürdüğü ve her iki yaralının da durumlarının ciddiyetini koruduğu ve Yeniden Yaşama Döndürme Ünitesi’nde tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Bu arada kazada yaralanan ve Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İsmail Göksu’nun durumunun ise iyi olduğu açıklandı