Zenginlerin tehlikeli oyunu

Paranın alabileceği her şeye sahip olanlar, artık heyecanı başka yerlerde arıyor.

Dileyen müşteriler maskeli adamlar tarafından kaçırılıyor ve istedikleri süre boyunca bir bodrum katında elleri ve gözleri bağlı tutuluyor. Ultime Realite adlı firma bu ‘hizmet’ karşılığında müşterilerinden yaklaşık 2 bin 300 lira civarında para alıyor. Çılgın müşterilerin, otomobil takibi, helikopterle kaçırılma gibi talepleri ekstra olarak faturaya ekleniyor.

Gerçek anlamda, korku, şiddet ve psikolojik şok yaşayan müşteriler, parayı ödedikten sonra birkaç gün içinde kaçırılıyor. Firma yetkililerinden Georges Cexus, bu tür bir hizmeti 1997 yapımı “The Game” (Oyun) filminden esinlenerek yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Cexus, bazı müşterilerin en derin fobilerini yaşamak istedikleri, morga canlı canlı konulmak için bile kendilerine talep geldiğini belirtti. Şirket, kendi cenazesine gelmek isteyen müşteriler için düzmece cenaze töreni bile düzenliyor.

Kurbanların kendi istekleri doğrultusunda kaçırıldıklarını söyleyen Cexus, bu yüzden bu işin kanun dışı olmadığını savunuyor. Firmaya günde ortalama 2 müşterinin başvurduğu belirtildi.

Habertürk