Zerkavi’nin gıyabi cenaze namazını kılacaklardı

Irak'ta öldürülen El Kaide liderlerinden Zerkavi'nin gıyabi cenaze namazını kılmak için Fatih Camii'ne gelen 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Camii’nde Cuma namazı sonrası Zerkavi için gıyabi cenaze namazı kılınacağı ihbarını alan polis, cami çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Cami avlusunun bütün kapılarında kontrol noktası oluşturan polis, camiye gelenleri didik didik aradı. Bu sırada, ellerindeki poşetle camiye girmeye çalışan 2 kişiden şüphelenen polis, şahısların üzerini ve poşeti aradı. Yapılan kontrolde, üzerinde “Zerkavi ölmedi” yazılı afişleri ve bir adet megafonu gören polis ekipleri, şahısları gözaltına aldı. Polis otomobiline bindirilirken İBDA-C işarete yapan şahıslar, basın mensuplarının sorusu üzerine, “Zerkavi ümmetin şehididir. Bütün müslümanlar bunu bilmelidir. Telafer’de o kahraman olurken hiçkimse sesini çıkarmadı.” diye konuştu. Şahıslar daha sonra Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi’ne götürüldü.

Öte yandan, polisin geniş güvenlik önlemi aldığı Fatih Camii’nde Cuma namazı çıkışı Zerkavi için gıyabi cenaze namazı kılınmadı.