Zeytinburnu’nda çete temizliği

Zeytinburnu'nda ''Pusula'' adı altında gerçekleştirilen operasyonda, 2 kişinin öldürülmesinin de aralarında bulunduğu çeşitli olaylara ilişkin 2 ayrı gruptan 10 kişinin yakalandığı açıklandı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 3 Ocak 2006 tarihinde Zeytinburnu’ndaki bir kahvehanede Muzaffer Çimen’in silahla yaralanması ve kaldırıldığı hastanede ölmesi olayına ilişkin yürütülen çalışma sırasında, cinayetin 2 ayrı grubun çıkar çatışmasından kaynaklandığı belirlendi.

Bunun üzerine ”Pusula” adı altında gerçekleştirilen operasyonda, cinayet, silahla yaralama, gasp, iş yeri ve ev kurşunlama, tehdit ve şantaj olaylarına karıştıkları belirlenen Zeki S. ile Bülent Ç. elebaşılığındaki 2 ayrı gruptan 10 kişi gözaltına alındı. S. ve Ç’nin de aralarında bulunduğu bu kişilerle birlikte 5 adet ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait 59 fişek ile 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi.

Sorguları yapılan bu kişilerin, 3 Ocak 2006 tarihinde Zeytinburnu’ndaki bir kahvehanede grup elemanlarından Muzaffer Çimen’in öldürülmesi, aynı bölgede 15 Ekim 2006 tarihinde suç grupları arasında çıkan silahlı çatışmada başka bir kişinin daha öldürülmesi ve 1 kişinin yaralanmasının da aralarında bulunduğu 11 ayrı suça karıştıkları anlaşıldı. Polisteki işlemleri tamamlanan 10 kişi, daha sonra ilgili adliyelere gönderildi. Olaylarla ilgili 5 kişinin daha yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.