Zeytinburnu’nda kaza: 4 ölü

Zeytinburnu'nda gezdikleri otomobille aşırı hız yapan 4 genç, takla atıp viyadük ayağına çarpan otomobilin içinde sıkıştı

Bayrampaşa’da aynı mahallede oturan 18 yaşındaki Tahir Beşkardeş, arkadaşları 20 yaşındaki Emrah Meral, 17 yaşındaki Semih Küçük ve 18 yaşındaki Fatih Pöge’yi de yanına alarak 34 BB 5997 plakalı Nissan marka otomobili ile gezmeye çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre; saat 23.00 sıralarında Hal Yolu’ndan Vatan Caddesi istikametine aşırı hız yapan Tahir Beşkardeş, sol şeritten en sağa geçmek isterken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kaldırıma çarpan otomobil yaklaşık 2 metre yükseldikten sonra Topkapı-Edirnekapı bağlantısını sağlayan viyadükün ayaklarına çarptı. Çarpmanın şiddeti ile otomobilin tavanı koltuklara yapıştı.

TAVANI KALDIRILINCA DEHŞET ORTAYA ÇIKTI

Kazaya ilk müdahaleyi bir toplantıdan dönen AKUT üyesi 4 arkadaş yaptı. AKUT üyeleri olay yerine gelen itfaye ve polis ekiplerine otomobilde iki kişinin olduğunu ve şoför mahallinde bulunan kişinin yaşadığını söyledi. Kolu dışarı sarkan Tahir Beşkardeş’e sağlık ekipleri serum takarak müdahale etti. Otomobilin tavanı tabanına yapıştığı için içeride kaç kişinin olduğu gözükmezken, itfayenin yapışan bölümü kaldırması ile korkunç manzara ortaya çıktı.

Otomobilden önce çıkartılan Tahir Beşkardeş ile Fatih Pöge, yaşayıp yaşamadıklarına bakılmaksızın acilen ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine, daha sonra kurtarılan Emrah Meral ile Semih Küçük de Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak, 4 gencin de hastaneye gelmeden hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Aynı anda ölen 4 arkadaşın yakınları olayı öğrenince hastanelere koştu. Oğlunun öldüğünü öğrenince kendisini öldürmek istediğini söyleyen Fatih Pöge’nin annesi, güvenlik görevlileri tarafından zorla hastaneye sokularak tedavi altına alındı.