Zico resmi imzayı attı

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Arthur Antonios Coimbra Zico, resmi sözleşmesine imzayı attı.

İmza töreninde bir açıklama yapan Asbaşkan Murat Özaydınlı, “Teknik direktörümüzden beklediklerimiz zaten ortada. Fenerbahçemize yakışan başarılar elde etmek istiyoruz. Taraftarlarımızın keyifle izleyeceği güzel bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum. Zico, zaten dünyanın en tanınan, en bilinen en iyi futbolcularından biriydi. Antrenör kariyeri de çok iyi. Kendisi Fenerbahçe’ye damga vuracak ve bir idol olarak anılacaktır” dedi.

Teknik direktör Zico da sözleşmesine imzasını atmadan önce kısa bir konuşma yaptı. Brezilyalı teknik adam, “Daha önce de söylediğim gibi Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birinde çalışmaktan ve bu güzide kulübün bana kapılarını açmış olmasından dolayı onur duyuyorum.

Bu önemli senede Fenerbahçe’ye layık olabilecek bütün çalışmaların gerçekleşeceğini söylemek için buradayım. Bu sorumluluğu taşıyorum ve bunu en iyi şekilde yapabileceğime hepiniz şahit olacaksınız. Hayat büyük sorumluluklarla doludur. Ben de bunun bilincindeyim. Brezilya, İtalya ve Japonya’da yapmış olduğum futbol ve antrenörlük kariyerimde devamlı mücadele ve hedefler vardı. En büyük stratejim savaşmak oldu. Savaşarak büyük başarılar elde ettim. Daha önce yapmış olduklarım burada yapacaklarımın birer göstergesidir. Bunu hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

Teknik Direktör Arthur Antonios Coimbra, basın mensuplarının flaşları altında sözleşmesini imzaladı ve Asbaşkan Murat Özaydınlı ile el sıkıştı. Basın mensuplarının sorularına izin vermeyen Özaydınlı, daha sonra yapılacak toplantılarda soruların alınacağını ifade etti.