Zico’nun kendine özgü bir tarzı var

Fenerbahçe'nin Kaptanı Ümit Özat Hollanda kampını, yeni sezon hazırlıklarını FBTV'nin Kamp Günlüğü programında Fatih Demirkol'a anlattı.

Sarı – lacivertli ekibin tecrübeli kaptanı Ümit Özat, kampın çok yoğun bir şekilde geçtiğini ancak bu hazırlık devresinin böyle geçmesinin çok normal olduğunu belirterek, “Gelecek hafta maçlarımız başlıyor ve bu yoğunluk bizim için bir avantaj olacak” dedi.

Teknik direktör Zico’nun gelişi ile çalışmaların yoğunluk kazandığını belirten kaptanımız Ümit Özat, “Hocamızın her antrenör gibi kendine özgü bir tarzı var. Özellikle yıllardır futbolun içinde olan bir insan olarak bu antrenörlüğünü daha farklı boyuta taşıdı. Benim izlenimlerime göre atak ve hücum oynatmayı seven bir yapısı var” şeklinde konuştu.

Antrenmanların zorlu olduğu kadar neşeli de geçtiğini söyleyen kaptan Ümit, “Takımın uyumluluğu göz önüne alındığında antrenmanlar sırasında hepimiz tek bir dili konuşuyoruz bu da sorun oluşturmayı engelliyor” dedi.

Fenerbahçe’nin 100. yılında Fenerbahçe kaptanı olmanın büyük bir onur olduğunu söyleyen Ümit Özat, “Hatalarımızdan ders çıkartmayı ve başarılı olmayı hedefliyoruz. 100. yılda taraftarımıza bizi inanan herkese Fenerbahçe camiasına büyük mutluluklar yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.