Zico’nun maç sonu değerlendirmesi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, AZ Alkmaar maçından sonra yaptığı değerlendirmede, ''Geride kalan iki kupayı almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız'' dedi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında üzgün olduğu gözlenen Zico, ”İkinci yarıda kötü oynadığımız fikrine katılmıyorum. Sadece Tuncay’ın tek başına gol yapabileceği 2 pozisyon vardı. Rakibin bu kadar net pozisyonu yoktu. Kazanabileceğimiz bir maçtı. Fenerbahçe şimdiye kadar olduğu gibi savaşmaya ve mücadeleye devam edecek. Herkesin hedeflediği gibi geride kalan 2 kupayı almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

-”VOLKAN’I ELEŞTİRECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM”-

Brezilyalı çalıştırıcı, kalecisi Volkan’a destek çıkarak, ”Volkan’ı eleştirecek bir şey görmüyorum” dedi.

Takımının yediği ikinci golde savunmadaki iletişim eksikliğinin rol oynadığını ifade eden Zico, ”Volkan’ı eleştirecek bir şey görmüyorum. Yediğimiz 2. golde pozisyon almadan dolayı, iletişim eksikliğinden yediğimiz bir gol vardı. Volkan’a maç içine baktığımızda çok fazla top gelmedi, gelenlerde de başarılı oldu” diye konuştu.

-”3-0’I YAKALAYABİLSEYDİK MAÇ ÖNCEDEN ÇÖZÜLÜRDÜ”-

Zico, 2-0’dan sonra ürettikleri pozisyonlarda 3. golü bulmaları durumunda maçın gidişatının değişeceğini anlatarak şöyle devam etti:

”AZ Alkmaar’ın özellikle 2-0 geriye düştükten sonra bu kadar ileriye dönük oyuncuyla oynamaları normal. 3-0’ı yakalayabilseydik maçın çok daha önceden çözüleceğini tahmin ediyorum. Tecrübeli oyuncularınız olunca her türlü skorla karşılaşabilirsiniz. İlk maçta 3-1 mağlupken maçı 3-3’e çevirdik. Bugün tam tersi oldu 2-0’dan 2-2’ye onlar getirdi. Yakaladığımız şansları değerlendirseydik maçın seyri daha farklı olurdu. AZ Alkmaar seyircisinin de desteğini alıp biraz daha baskı uygulayınca, biz de yakaladığımız fırsatları değerlendiremeyince böyle bir sonuç ortaya çıktı.”