Zidane’dan Türk futbolu yorumu

Türkiye'de bulunan Fransızların dünyaca ünlü futbolcusu Zinedine Zidane 3 büyüklerin dünyaca tanındığını kaydederken, Türkiye'deki futbolu teknik bulduğunu belirtti.

Zidane, Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Yeniköy’deki Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın desteği ile köylerde sağlıklı süt üretiminde örnek uygulama olması amacıyla Merkezi Sağım ve Yem Ünitesi’nden oluşan Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi’nin açılışına katıldı.

Zidane yaptığı açıklamada, Türk futbolunun gün geçtikçe geliştiğini söyledi.

Türkiye’deki futbolu teknik bulduğunu ifade eden Zidane, ”Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Başarılı futbolcularınız var. Türk futbol takımları katıldıkları turnuvalarda başarılar elde ediyorlar. Türk takımlarından önde olanlar Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş. Bu takımlar Avrupa ve dünyada isim yapmışlar, teknik futbolculara sahipler. Şu anda herhangi bir takımı çalıştırmayı düşünmüyorum. İleride bunu belki daha geniş olarak düşünebilirim” dedi.

Futbolda şiddet konusundaki soru üzerine Zidane, ”Futbolda şiddeti hiçbir zaman onaylamıyorum. İyi bir şey değil. Her zaman centilmenlik ölçüsünde futbol oynanmalıdır” diye yanıtladı.